Domov / Svadobný blog / Svadobné tipy / Ako zorganizovať svadbu a ušetriť?

Ako zorganizovať svadbu a ušetriť?

Ak chcete mať krásnu svadbu, niečo to stojí a tak nie je žiadnym prekvapením že veľa párov sa snaží ušetriť.
Na štastie je veľa sposobou ako ušetriť. Pripravili sme si pre Vás 15. tipov ako spraviť Váš svadobný deň jedinečný a zároveň čo to ušetriť :).

1. Naplánujte si svadbu mimo sezónu

Jedným s najľahších spôsobov ako zredukovať náklady je vziať sa mimo sezóny ale v bežný pracovný deň. Podla štatistík appky na organizáciu svadieb Bridebook sa dá takto ušetriť aj niekoľko tisíc. Ideálne mesiace sú Január alebo Február. Naopak najhoršími sú Jún a August.

2. Svadba v úzkom kruhu

Človek sa nechá ľahko uniesť keď rozmýšľa koho všetkého by na svojej svadbe chcel. Pozvať ale len najužší okruh rodiny ušetrí značné náklady. Skutočne zvážte koho pri svojomq veľkom dni potrebujete.

3. Povedzte áno lacnejším šatám

Vybrať si svoje vysnívané šaty je veľkou súčasťou plánovania vašej svadby. Aj keď sa ponuka svadobných salónov môže zdať lákavá, môže vám ukrojiť pekný kus rozpočtu. Hoc aj požičanie šiat sa môže niekomu zdať ako neprimeraná suma. Ideálnym riešením je poobzerať sa po internete. V ponuke mnohých internetových obchodov môžete nájsť šaty ktoré budú rovnako vhodné a za zlomok ceny. Rovnako na ňom môžete pomocov bazárov a svadobných portálov skúsiť nájsť aj šaty od inej nevesty ktorá ich už nepotrebuje.

4. Zamerajte sa na výpredaje

Skúste vo veľkom predstihu vytvoriť zoznam vecí ktoré budete na svadbe potrebovať. Budete mať dlhšiu dobu striehnuť na ne v rôznych výpredajoch. Ženíchov oblek tak môže byť lacnejší napríklad aj o 30 percent.

5. Dajte si svadobné tlačoviny vytlačiť k nám 🙂

Robíme čo môžeme aby sme Vám ponúkli svadobné tlačoviny v čo najlepšej kvalite za čo najlepšiu cenu. Neúčtujeme si za grafický návrh.
Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne a vieme mu tlačoviny prispôsobiť tak aby bol spokojný nielen s ich vzhľadom ale aj s cenou.

6. Poproste o pomoc priateľov

Je niekdo z vašich známich muzikant, fotograf alebo DJ? Využite ich talent a pekne ich poroste nech Vám so svadbou pomôžu. Je veľká šanca že príjmu s radosťou možnosť byť súčasťou vášho svadobného dňa. 

7. Na oslavu si nájdite podnik kďe si môžete priniesť vlastný alkohol

Priniesť si na oslavu napríklad svoje vlastné víno môže ušetriť značnú časť nákladov. Pri zajednávaní miesta vašej oslavy sa informujte o možnosti priniesť si vlastný alkohol a nápoje. Nie každý podnik túto možnosť povoľuje. Môže sa stať že vám dovolia priniesť si napríklad víno ale nie tvrdý alkohol a nealko. Aj takýto kompromis nemusí byť vášmu rospočtu na škodu.

8. Určite si priority

Aj keď máte prísny rozpočet nemôžete skrbliť úplne na všetkom. Zamislite sa ktoré veci sú pre vás dôležité a ktoré nie. Môžno túžite po konkrétnych svadobných šatách ale netrápi vás aká bude torta a sladké vám možno ani nechutí.

9. Majte miesto obradu a hostinu čo najbližšie pri sebe

Dokáže to zredukovať zbytočné náklady za prepravu svadobčanov z kostola alebo úradu do reštaurácie. Ak má však každý svoj vlastný odovz nie je to problém :).

10. Urobte si vlastnú svadobnú tortu

Kupovaná svadobná torta môže byť zbytočne predražená. Ak rada pečiete je to pre vás super výzva. Ak nie určite máte, mamičku, babiču alebo tetu ktoré vám s tým veľmi radi pomôžu. A povedzme si domáce je domáce.

11. Dobre si premyslite kvetinovú výzdobu

Premyslite si či je pre Vás dôležité mať veľkú kvetinovú výzdobu. Menej je proste niekedy viac.

12. Skúste prístup UROB SI SÁM

Svadobnú výzdobu si môžete skúsiť svojpomocne kreatívne vytvoriť a dotvoriť s vecí ktoré nájdete bežne doma. Veľa inšpirácie môžete nájsť na internete. Nevýhodou je že najlepšie výsledky nájdete v angličtine. Ak angličtinu neovládate, môžete si pomôcť translatorom a prekladom ktorý vám ponúka prehliadač. Pri vyhľadávaní je ideálne napísať si do vyhľadávača pred hľadanú frázu napýsať akornym DIY. V blízkej budúcnosti sa vám budeme snažiť v našom blogu prinášať rôzne svadobné vylepšenia ktoré si budete vedieť urobiť sami.

13. Neprežente to s cateringom

Pri organizácií svadby sa môžete nechať ľahko uniesť a objednať alebo pozhánať veľké množstvo jedla. Myslite však na to že väčšina hostí po trojchodovom obede je tak najedená, že večer skoro nič nezie. Veď to sami určite poznáte. Zvážte či nestačí na večerný katering zadovážiť jedlo napríklad len pre 60% – 70% hostí.

14. Podporujte lokálnych dodavateľov

Nielen že bude od vás pekné že podporíte človeka vo vašom okolí:) ale máte väčšiu istotu toho že sa bude svoju prácu realizovať čo najlepšie.

15. Plán len pre vás

Nenechajte sa uniesť trendmi a snahou aby vaša svadba vyzerala čo najlepšie na sociálnych sieťach. Namiesto toho sa zamerajte na to, čo váš svadobný deň znamená pre vás a myslite na to počas celého plánovania. To vám pomôže predísť prehnaným alebo zbytočným veciam ktoré nechcete alebo nepotrebujete.

zdroj: www.hellomagazine.com
obrázky: www.pexels.com, mladucha

catering, diy, dodavatelia, rozpočet, svadobná sezóna, svadobné šaty
Predchádzajúci článok
Najnovšie svadobné trendy 2017
Nasledujúci článok
Svadobné trendy 2020