Domov / Svadobný blog / Svadobná farebná paleta / Svadobné trendy 2020

Svadobné trendy 2020

Hľadáte niečo úplne nové, čo váš svadobný deň posunie na vyššiu úroveň? Na internete sme pre Vás našli najväčšie svadobné trendy roku 2020.

1. Zelená atmosféra

V dnešnej dobe ja na vzostupe trvalá udržateľnosť. Svojou troškou môžete pomôcť aj vy, ak budete mať pri plánovaní Vašej svadby na pamäti udržateľnosť a budete dbať o zníženie množstva odpadu a elimináciu uhlíkovej stopy. Skvelým prístupom je napríklad upcyklácia. Je to proces premieňania materiálov a produktov nepotrebných či odsúdených k chátraniu na produkty nové, ale s vyššou kvalitou a pridanou hodnotou. Dá sa využiť pri výrobe výzdoby ale
napríklad aj šatov pre nevestu. Rovnako dôležité je vyberať si lokálnych dodávateľov, organizátorov,reštaurácie atď., ktorí rovnako preferujú udržateľnosť.

2. Mikro svadba

Tento rok, pravdaže hlavne vďaka koronavírusu, bude žičiť svadbám s malým počtom pozvaných. Malý počet ľuďí môže vašu svadbu ale prekvapivo zmeniť na exkluzívnu párty. Nižším počtom hostí sa Vám zvýšuje potenciálny rozpočet na osobu. Takže si so svojimi najbližšími môžete dopriať viac a spraviť svoj najkrajší deň skutočne nezabudnuteľný a luxusný. Oslava takého štýlu je navyše ideálna pre introvertov alebo ľudí, ktorí dúfajú, že oslávia s menšou skupinou blízkych:).

3. Magická mystika

Naj svadobnou motívom roku 2020 je mystika. Táto duchovne nabitá téma v sebe kombinuje krýštály, pálenie santalového drievka a rôznych „pohanských“. V našich slovenských pomeroch môže ísť od dodržiavanie rôznych, mnohokrát kúzelných, ľudových zvykov a tradícií. Vďaka tomu sa nemusíte báť, že Vaša svadba nebude tento rok svetová :).

4. Inkluzívne menu

Dnes, pri plánovaní svadby, by ste mali myslieť na to ako pri tvorbe svadobného menu výsť v ústrety každému Vášmu hosťovi. Je niekto Vegán, Vegetarián alebo má na niečo alergiu? Žiaden problém:) Ideálnym spôsobom ako to zistiť je k oznámeniu priložiť RVSP kartičku kde Vám vyškrtá svoje preferencie a pošle Vám ju späť. Alebo ho jednoducho požiadaťe nech Vám dá vedieť. Rovnako je vhodné odlíšiť menovky hostí ktorí majú odlišnú stravu aby ich personál vedel ľahko identifikovať.

5. Sponky a hrebienky

Závoje nejdú nikam, ale čelenky tento rok ustupujú najnovším trendom vo vlasových šperkoch – sponkám a hrebeňom. Tieto svadobné vlasové doplnky sú často ozdobené perlami, kamienkami a farebným emailom. Skvele sa hodia na uchytenie prírodných kaderí ale aj ako doplnok k druhému, jednoduchšiemu účesu, ktorý budete chcieť spraviť napríklad pred večernou zábavou.

6. Trendy odtieňe

Svoju svadbu ste pravdepodobne začali plánovať s ohľadom na určitú farebnú schému však? Farba ako základ, je jedným najpopulárnejších svadobných trendov roku 2020. Tento rok sú v móde neo-mentolová; tmavšia šedo-ružová, nie úplne ružová, nie úplne fialová; horčicová v bohatom odtieňi so zemitým podtónom a na záver vybledná džínsovina.

7. Osvetlenie

Dobré osvetlenie je najbezpečnejším spôsobom, ako docieliť aby vaša svadba skutočne vynikla. Možnosti sú nekonečné, od závesných inštalácií až po rôzne LED osvetlenie. Súčasťou Vášho svadobného programu by mohla byť napríklad sveteľná tanečná šou. Ozdobnou sveteľnou reťazou môžete nazdobiť napríklad aj svadobnú tortu. Niekedy však na vykúzlenie tej pravej romantickej atmosféry stačia aj klasické sviečky.

8. Jedlé kvety

Zamrznuté v kockách ľadu, použité v šalátoch, alebo slúžiace ako ozdoba zákuskov. Jedlé kvety sú v roku 2020 „must have“ každej trendy svadohnej hostiny. Sú ideálnym doplnkom, ktorý pomôže premeniť prakticky čokoľvek od pohára s vodou na krásnu ozdobu. Kvety môžu byť rovnako motívom Vášho oznámenia.

9. Samoobslužný bar

Stáva sa že hostia nemusia byť vždy spokojní s rýchlosťou obsluby, množstvom ľadu v nápoji, alebo pomerom zložiek v koktejli. Tento problém Vám naštastie pomôže vyriešiť ďalší tohtoročný trend, samoobslužný bar. Hostia si môžu nápoje nie len sami načapovať ale si svoj koktejl aj sami vyzdobiť. Je to rovnako dobrý tip ak si časníkov zabezpečujete sami. Na samoobslužný bar Vám bude stačiť jeden, ktorá ho bude dopĺnať.

10. „Statement“ svadobná výzdoba

Na miesto toho aby ste rozpočet na výzdobu venovali venovali za veľké množstvo kvetov a ozdôb. Investujte len do niekoľkých výrazných kúskov ako napríklad zvláštne výrazné kvetiny vysiace nad stolmi, lampióny, ohňostroj. Jednoducho ohromte vašich hostí niečím, na čo len tak nezabudnú.

11. Syrová hodinka

Trendom tohoto roku je mať pre hostí, ako občerstvenie medzi chodmi, pripravený syrový bufet. Mal by obsahovať rôzne zaujimavé druhy syra, niekoľko tipov šunky, salámy, nakladanej zeleniny, krekrov a rôznych omáčok. Je dobré myslieť pri výbere pochutín aj na vegetariánsky, veganský bezlepkový jedálniček vašich hostí ak takých teda máte:).

12. Charitatívna zbierka

Namiesto nosenia kvetov môžte svojich hostí vopred informovať prostredníctvom pozvania k stolu alebo infokartičky, že namiesto nosenia kytíc bude súčasťou svadobnej hostiny zbierka na dobrú vec. Budete tak môcť byť nie len štastní z vydareného svadobného dňa ale zároveň mať dobrý pocit že ste pomohli.

13. Svadobné oznámenie na mieru pre Vás

Dizajn svadobného oznámenia môže nastaviť tón v ktorom sa potom bude niesť celá Vaša svadba. Chcete svadobné oznámenie ktoré Vás ako pár vystihuje? Mladucha vám vie vyrobiť svadobné oznámenie presne podľa vašich predstáv, s grafickým návrhom zadarmo. Rovnako v našej ponuke nájdete aj oznámenie s vašim spoločným portrétom.

14. Farebné sprejované kvety

Zeleň je, čo sa týka výzdoby, neustále hitom. Ale tohtoročným trendom svadobnej dekorácie je farebé pretvorenie rastlín.
Stačí Vám k tomu pár sprejov (napríklad neónové farby, studené pastelové tóny a metalické spreje) a kažtá kytica sa premení na malé popartové dielo.

Zdroj:
www.theknot.com

Predchádzajúci článok
Ako zorganizovať svadbu a ušetriť?
Nasledujúci článok
Citáty na svadobné oznámenia