Domov / Svadobný blog / Svadobné tipy / Svadobné trendy 2023

Svadobné trendy 2023

Zaujímalo by Vás aké sú najväčšie svadobné trendy v roku 2023? Dali sme si tú námahu a   prešli sme si pre Vás najväčie zahraničné svadobné weby. Pokúsili sa tam nájsť, čo bude tento rok „IN”. A tak by sme Vám radi sprostredkovali čo sme zistili (Samozrejme s prihliadnutím na naše Slovenské špecifiká, lebo veľa vecí sa u nás nedá zrealizovať).

Svadobné šperky

V roku 2023 chvála bohu stále zostávajú v móde zasnubné prstene ale obrúčky zažívajú neuveriteľný prepad v popularite. Na miesto nich si budúci mladomanželia začali v rámci recyklácie používať plastové krúžky s pod vrchnáčikov PET fliaš. Krúžok s PET fľaše je totiž voľne pohodených v prírode tak trvácny ako ich láska. Príde Vám to ako riadna blbosť? To aj je…  Len žartujeme:).

Prsten v style artdeco
Art-deco

Tento rok je v svadobných šperkoch velkým trendom návrat k štýlu zo začiatku 20. storočia, Art-deco. Šperky v tomto štýle sa vyznačujú nadčasovou eleganciou, luxusným vzhľadom a im vlastnou dramatickosťou. Ak Vám to príde ako obstarožná záležitosť vedzte že rovnakého štýlu sa chytili aj tvorcovia komiksov ako napr. Batman alebo tvorcovia hry Bioshock alebo Fallout.


Miešanie kovov

V súčasnosti je velkým trendom použitie zmiešaných kovov. U nas je to vlastne návrat do 90. rokov, keď boli kombinácie bieleho a žltého zlata na každom rohu a nejedna naša mama to považovala za veľmi vkusnú záležitosť. Podľa toho čo sme sa dočítali na zahraničných portáloch, u renomovaných výrobcov šperkov bolo takéto miešanie považované neprijateľné. Dnes si však (u nás z nepochopiteľných dôvodov) nachádza svoje miesto. Tomuto trendu nefandíme ale veríme že rovnako ako mi máte veľa kúskov ktoré sa týmto vracajú do módy 😀.

Svadobné šaty

Rovnako ako minulý rok, sú aj tento v kurze „oversized” kúsky a objemné sukne v kontraste s modernými detailmi ako naberané výstrihy a znížený pás. Outfit tak získava šik vzhľad a komunikujú váš nonšalantný postoj.

Ženích a nevesta v nohaviciach
Nohavice

Trendom tohto roka sú široké jednoduche elegantné biele nohavice najmä pre družičky v kombinácií s jednoduchým topom, alebo oversized sakom.
Ich výhodou je že ich môžete nosiť aj po svadbe.

Svadobná výzdoba


Žiarivé farby a textúra

Tento rok môžeme sledovať veľký návrat sýtych farieb.
Neutrálne farby sú a vždy budú klasikou ale tento rok sú ziaľ v kurze tie žiarivé.
To nám otvára široké možnosti v rámci kvetinovej výzdoby ale aj textílií nábytku a  oblečenia.
Podľa predpovedí Pinterestu, založených na trendoch s predošlého roka, je oranžová svadobnou farbou roka. Vyhladávanie výrazu svadobná téma pálená oranžová stúplo o 695%.
Terakotové družičkovské šaty stúpli vo vyhľadávaní o 230%.

Jedlo na svadbe


Svadobná torta s lisovanými kvetmi

Svadobné torty zdobené lisovaními kvetmi sú trendom už zopár rokov. Nič sa na tom nemení ani tento rok.


Torta zdobená krémom

V angličtine si ju môžete nájsť ako Lameth cake. Nenašli sme lepší preklad, tak ju môžeme volať torta zdobená krémom. Takto vyzdobená torta je tento rok veľkým trendom.

 


Nealko bar

Predstavte si že až 13% svadieb v Anglicku v roku 2022 bolo úplne bez podávania alkoholu. U nás je niečo také asi ťažko predstaviteľné.  Ale možno to chce len pevné nervy a chuť spraviť Slovensko o trochu triezvejším miestom :).

Nové tradície

Ste neradi centrom pozornosti? Alebo neradi tancujete? Rok 2023 je rokom pre mnohých búrania zaužívaných zvykov. Podľa štatistiky si čoraz viac párov svadobný program upravuje tak, aby sa sami cítili dobre. Veľa z nich napríklad vynecháva prvý tanec alebo krájanie torty.  Je to proste Váš deň tak prečo si ho nespraviť podľa seba. (My osobne tento prístup veľmi vítame.:)

Článok budeme postupne aktualizovať…

šaty, svadba, svadobná sezóna, svadobné šaty, výzdoba
Predchádzajúci článok
Citáty na svadobné oznámenia
Nasledujúci článok
Svadobné oznámenie ako vianočný darček?