Domov / Svadobný blog / Svadobné tipy / Svadobné oznámenia trendy 2024

Svadobné oznámenia trendy 2024

Budete mať tento rok svadbu a chcete aby boli vaše oznámenia In”? Prehladali sme internet a pripravili sme si pre Vás tie najaktuálnejšie trendy vo svete svadobných oznámení na rok 2024.

1. Stuhy

kvety s ružovou mašlou

Jedným z naväčších trendov v tomto roku sú stuhy. Či už na dotvorenie dizajnu Vášho oznámenia siahnete po hodvábnej alebo šifónovej stuhe určite neurobíte chybu:).
Stuha može byť použitá ako mašla, ktorá môže ale nemusí byť nutne veľká. Môžete použiť aj malú alebo dokonca vobec nemusíte použiť mašlu ale stuhu napríklad len zauzliť alebo inak previazať.

2. Povedzte príbeh

Personalizované svadobné tlačoviny s maľovaným portrétom páru, vlastným erbom a kvetmi

Personalizované svadobné tlačoviny nie sú síce trendom len tohto roku ale rok čo rok sa dostávajú stále viac do popredia. Vaše tlačoviny tak môžu rozpovedať príbeh vašej spoločnej cesty. Či už použijete vašu spoločnú fotografiu alebo si necháte nakresliť alebo namaľovať vás portrét alebo pri tvorbe dizajnu zohľadnite veci ktoré vás vystihujú ako napríklad vaša spoločná farba, vaša obľúbená téma, atď. Svadba by proste mala byť oslavou Vašeho spoločného vztahu. Je to ideálna príležitosť podeliť sa o to čo ho robí výnimočným s vašimi priateľmi a rodinou. Jednou s možností je napríklad spoločný portrét.

3. Nápadné kvety

Veľkým trendom tohto roka sú jednoduché výrazné kresby kvetov.
U nás ich môžete mať napríklad aj potiahnuté zlatou metalickou fóliou.

4. Royalcore štýl

Detail svadobného oznámenia v štýle royalcore

Vďaka televíznym seriálom ako Bridgertonovci  tu Royalcore štýl bude prítomný aj túto sezónu. Rokoko, chinoizéria, prachovo modrá, volániky, riasne, ručne písané písmo na ručnom alebo štruktúrovom papieri.

5. Grandmillenial štýl

Svadobné oznámenie v štýle granmillenial

”Granny chick” alebo po slovensky štýl starých rodičov. Mal by to byť štýl ako izba u starej mamy s tapetami a trenkami. Kvetované vzory, rôzne (niekedy gíčové) detaily, ručný papier ručne písaná kaligrafia,vodovkové fonty, vintage botanické ilustrácie a kvetinové vzory

6. Japondi štýl

Svadobné oznámenie v dizajne japondi

Tento štýl v sebe snúbi prvky japonského a švédskeho dizajnu. Vznikol ako štýl interierového dizajnu ale nachádza si svoje miesto aj v grafickom dizajne svadobných tlačovín. Jednoduchý ručný papier, recyklované materiály, minimalistická typografia, jednoduché abstraktné akvarelová maľba.

7. „Tajná záhrada“

Detail svadobného oznámenia s kvetmi margarétky

Trufneme si povedať, že snáď každá nevesta túto knihu ako malá čítala a mnohým ako aj nám v detstve prirástla k srdcu.
Tento štýl  rovnako vychádza s interiérového dizajnu. Základnou myšlienkou tohot štýlu je spojiť vašu svadbu s tajomnom a prírodou. Či už záhradou alebo lesom.

Farba roka „Peach fuzz“

Farbou roka 2024 je podľa spoločnosti Pantone Peach Fuzz. Táto farba podľa nich symbolizuje ľudský súcit a spojenie.
Peach Fuzz, je jemný broskyňový odtieň, ktorý slúži ako pripomienka, aby sme spomalili a starali sa o seba a jeden o druhého

V tomto blogu sme Vas chceli inšpirovať pri výbere oznámení na tento rok.
Samozrejme ak sa nenájdete v našej ponuke a mali by ste záujem o akykolvek tip oznámenia neváhajte a napíšte nám.

svadobné oznámenia, trendy 2024
Predchádzajúci článok
Svadobné oznámenie ako vianočný darček?
Nasledujúci článok
Najlacnejšie svadobné oznámenie